Nazywam się Tomasz Kuczyński, urodziłem się w Warszawie w roku 1966.
 1976 wyjechałem do Niemiec i kontynuowałem szkołę w Monachium, Traunstein, Bad Homburg, którą ukończyłem egzaminem maturalnym w Darmstadt.
Studia prawnicze rozpocząłem w Gießen i ukończyłem z wyróżnieniem na uniwersytecie w Hannoverze w roku 1998. Moje pierwsze praktyczne doświadczenia w zawodzie adwokata zdobywałem podczas aplikacji w kancelarii adwokackiej w Braunschweig, specjalizującej się w prawie karnym, gdzie byłem asystentem jednego z najlepszych karnistów w Niemczech, Adwokata Wernera Siebersa.
W latach 1999-2006 praktykowałem we własnej kancelarii w Braunschweig. Po latach wykonywania zawodu skoncentrowałem się na tym, co najbardziej czuję, lubię i w czym jestem najlepszy – w prawie karnym.
W roku 2002 zdobyłem tytuł Specjalisty Prawa Karnego, który został mi nadany po dodatkowych szkoleniach i egzaminach przez izbę adwokacką.
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach. W ramach wspólpracy ze Stowarzyszeniem Adwokatów w Niemczech prowadzę szkolenia oraz wykłady dla adwokatów w dziedzinie prawa karnego.
Z uwagi na bardzo liczną ilośċ polskojęzycznych klientów, których interesów broniłem szczególnie w obszarze polsko – niemieckiej granicy, postanowiłem przenieśċ swoją kancelarię do Frankfurtu nad Odrą, gdzie praktykuję od roku 2006.
Od najmłodszych lat byłem związany zarówno z Polską jak i z Niemcami, dlatego obydwa języki polski jak i niemiecki traktuję jako moje języki ojczyste.

Fakt, że jestem adwokatem dwujęzycznym pozwala na bezproblemowy i bezpośredni kontakt z klientem (bez udziału tłumacza) oraz jego rodziną – co daje mi nieocenioną przewagę w stosunku do innych kolegów karnistów w Niemczech i stanowi fundamentalną podstawę do współpracy z polskimi klientami w tak ważnej dziedzinie prawa, jakim jest prawo karne – szczególnie jeżeli jesteś za granicą.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Plików Cookies    ×